Regulamin rozgrywek o Puchar Prezesa BKB
1. W rozgrywkach o Puchar Prezesa BKB mogą brać udział drużyny składające się
z zawodników zrzeszonych w BKB a także nie zrzeszonych, zamieszkałych
w naszym województwie lub uczestniczących w rozgrywkach KPZBS,
z wyjątkiem zawodników biorących udział w rozgrywkach I i II ligi.
2. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w trzech etapach.
- W pierwszym etapie uczestniczą wszystkie zgłoszone drużyny, z wyjątkiem
drużyn zakwalifikowanych ze względów organizacyjnych do II-go etapu.
Drużynami zakwalifikowanymi do II- go etapu mogą być jedynie:
zwycięzca Pucharu poprzedniej edycji, lub drużyny grające aktual. w II lidze,
bądź zajmujące czołowe lokaty w III-ej lidze.
- Podział drużyn na grupy w I etapie i system rozgrywek w grupach powinien
uwzględniać minimalizację kosztów przejazdu zawodników.
Jeżeli na którymś z obszarów utworzone będą dwie lub więcej grup ich skład
należy ustalać drogą losowania przydzielając uprzednio drużyny do 3 koszyków.
(II- i III liga; liga okręgowa, liga miast i inne drużyny nie uczestniczące
w rozgrywkach KPZBS)
- W etapie drugim w zależności od decyzji organizatora weźmie udział:
12, 16 lub 20 drużyn, które będą podzielone na 4 grupy.
Będą to drużyny, które zajmą w grupach
- 5-cio i 6-cio drużynowych 3 pierwsze miejsca
- 3-y i 4-ro drużynowych 2 pierwsze miejsca
- oraz drużyny pauzujące w I etapie
- W przypadku gdy ilość awansujących na wyżej opisanych zasadach drużyn
jest mniejsza od ustalonego limitu, do dalszych rozgrywek może przejść
drużyna lub drużyny zajmujące w grupie pierwsze nie premiowane awansem
miejsce po rozegraniu barażu , uzyskaniu najkorzystniejszego wyniku
w grupach o takim samym składzie ilościowym lub spełnieniem innych
ustalonych przez organizatora kryteriów.
- W III etapie rozgrywanym pucharowo (ćwierćfinał, półfinał, finał) będzie
grać 8 drużyn, które w swoich grupach zajmą 1 i 2 miejsca w drugim etapie.
2. W każdym etapie rozgrywek w trakcie jednego spotkania rozgrywane będą dwa
mecze 16- rozdaniowe ( mecz i rewanż), należy zatem sporządzać 2 protokoły,
a przeliczenie różnicy IMP-ów na VP dokonywać w oparciu o załączona tabelkę.
- Jeżeli po rozegraniu spotkań w I lub II etapie dwie lub więcej drużyn
z tej samej grupie uzyska taka samą liczbę VP , to o zajętym miejscu
decyduje różnica zdobytych IMP, następnie wynik bezpośredniego spotkania,
a jeżeli i ten jest remisowy – rozstrzyga losowanie.
- Mecze powinny być rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek.
Za zgodą obydwu drużyn dopuszcza się przełożenie spotkania z ważnych
powodów na inny nieodległy termin z poinformowaniem organizatora.
- Do składu drużyny w I etapie rozgrywek może być dokooptowany każdy
zawodnik , jeżeli spełnia kryteria określone w pkt. 1, który nie uczestniczył
w rozgrywkach pucharowych w innej drużynie.
- Dokooptowanie zawodnika po pierwszym etapie możliwe jest na zasadach
opisanych wyżej a także w odniesieniu do zawodników grających już w I etapie
w przypadku gdy zmieniają barwy klubowe bądź zgłaszają akces do drużyny
biorącej udział w rozgrywkach prowadzonych przez KPZBS.
Fakt taki należy potwierdzić odpowiednim dokumentem.
4. Wyjątkowo dopuszcza się nie rozegranie 2 meczów przewidzianych w jednym
spotkaniu w 1 i 2 etapie rozgrywek. Nie rozegranie większej liczby meczów
skutkuje wykluczeniem drużyny z rozgrywek i anulowanie wcześniej
uzyskanych wyników.
5. W rozgrywkach obowiązują przepisy Międzynarodowego Prawa Brydżowego
i Regul. Zawodów Brydża Porównawczego jeżeli nie kolidują z w/w ustaleniami.
6. Protokóły przesyła gospodarz spotkania najpóźniej w terminie 7 dni na adres:
Zbigniew Mikołajczak ul. Serbska 1/33 85-162 Bydgoszcz
7. Za prawidłowe wypełnienie i terminowe wysłanie protokołów jest odpowiedzialny
kapitan drużyny gospodarzy. W przypadku braku protokółu meczowego
może zostać przyznany walkower dla drużyny gości.
8. Wyniki można podać niezwłocznie telefonicznie 052 371 45 13
( ew. nagrać na sekretarkę), kom. 504 747 443 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
9. KONTO:
Bydgoski Klub Brydżowy Szajnochy 14 Bydgoszcz
Bank Spółdzielczy 92 8142 0007 0000 5122 2000 0001
Tabela przeliczeniowa różnicy IMP na VP dla 16-rozdaniowego meczu:
IMP | VP | IMP | VP | IMP | VP | IMP | VP |
0-2 | 15:15 | 16-19 | 19:11 | 32-36 | 23:7 | 53-58 | 25:3 |
3-7 | 16:14 | 20-23 | 20:10 | 37-41 | 24:6 | 59-64 | 25:2 |
8-11 | 17:13 | 24-27 | 21:9 | 42-46 | 25:5 | 65-71 | 25:1 |
12-15 | 18:12 | 28-31 | 22:8 | 47-52 | 25:4 | 72+ | 25:0 |
P R E Z E S
Bydgoskiego Klubu Brydżowego
ROZGRYWKI O PUCHAR PREZESA BKB
ROK 2008
SKŁAD GRUP
I | II | III | IV | V | VI | VII |
1.Atut | 1.Famor | 1. | 1.Ostkar | 1.Tuchol. | 1.KDK | 1. MOSiR |
2.Intermarche | 2.Impas | 2.Gwiazda | 2.Orzeł | 2.Benmix | 2.Scania | 2.Ela&Comp. |
3.KKKN | 3.Lotnik II | 3.MLKS | 3.Tarpan | 3.Blotka | 3.Senior | 3. Scania 2 |
4.Lotnik I ? | 4.ChemikII | 4.Młodzież | 4.Zelan | 4. | 4.Magdalenki | 4. Michelin |
5.OLPP | 5.Senior | 5.Pelikan? |
| 5.Telbud |
|
|
| 6.TKKF | 6. ESTE |
|
|
|
|
Drużyny PAAK i Pastel zostały zakwalifikowane do II etapu rozgrywek
Terminarz rozgrywek
| Grupa I, II, III,IV,V |
30.05.2008 | 1-2, 3-4, 5-6 |
04.06.2008 | 1-3, 2-5, 4-6 |
11.06.2008 | 5-1, 4-2, 6-3 |
18.06.2008 | 4-1, 3-5, 6-2 |
25.06.2008 | 2-3, 5-4, 1-6 |
Początek spotkań w środy(30.05 wyjątkowo w piątek) godz. 17.00, w soboty godz. 10.00
Terminy II i III etapu podane zostaną w terminie późniejszym
Miejsce rozgrywek i telefony kontaktowe
Lp
|
Nazwa Drużyny |
Adres |
Kapitan |
Telefony |
| Atut | Bydg. Pastel Szajnochy 14 | Marian Jankowski | 601692737. |
| Bemix | Więcbork | Benedykt Mieszczak | 604126189 |
| Blotka | Świecie "Kasyno" ul. Gen. J.Hallera 8 | Mariusz Grabowski | 664925107. |
| Chemik II | Bydg. Klub Chemik Glinki 79 | Jerzy Mojsiewicz | 501057795. |
| Ela&Company | Włocławek | Elżbieta Czerwińska | 604203917 |
| ESTE | Toruń | Piotr Zegarski | 604193856 |
| Famor | Bydg. | Stanisław Ciesielski | 0523442433 |
| Gwiazda | Bydg. KS Gwiazdy Bronikowskiego 45 | Czesław Bury | 0523411342 |
| Impas | Bydg.UPT Kaliskiego 7 Audit.Nov.p.10 | Zbigniew Dąbek | 692465987 |
| Intermarche | Bydg.Restauracja Żupy 2 | Jarosław Żurawski | 667424900. |
| KDK | Kutno | Paweł Babecki | 509899475 |
| KKKN | Bydg. | Tomasz Nadolski | 502794048. |
| Lotnik I | Bydg. Klub Lotnik Szubińska | Jerzy Wawrzyniak | 0523225024 |
| Lotnik II | Bydg. Klub Lotnik Szubińska | Krzysztof Gil | 608463214 |
| Magdalenki | Włocławek | Katarzyna Górniewska | 694870369 |
| Michelin | Włocławek | Dariusz Komorowski | 609201690 |
| MLKS | Solec Kuj. OSiR hala sportowa | Mariusz Żurek | 601461337 |
| Młodzież | Bydg. | Mariusz Bielski | 696979595 |
| MOSiR | Rypin | Józef Adamski | 603590466 |
| OLPP | Nowa Wieś Wlk. | Marek Wróblewski | 728360059 |
| Orzeł | Kcynia | Michał Kaczmarek | 508174054 |
| Ostkar | Nakło | Roman Ostrowicki | 501072696 |
| PAAK | Bydg. PAAK Kościuszki 27 | Wiesław Paczkowski | 0523210988 |
| Pastel | Bydg. Pastel Szajnochy 14 | Henryk Bernecki | 601654650. |
| Pelikan | Szubin TKKF- Instalator Mostowa 14 | Zdzisław Zachwieja | 0523443166 |
| Scania | Włocławek | Jan Hołowiński | 601636242. |
| Scania 2 | Włocławek | Piotr Janas | 604796520 |
| Senior | Szubin Dom Kultury Kcyńska | Henryk Dera | 0523849261 |
| Senior Wł | Włocławek | Kazimierz Dylik |
|
| Tarpan | Mrocza | Włodzimierz Heymann | 603867871 |
| Telbud | Bydg. Telbud Gajowa 85 | Janusz Plewa | 0523425501 |
| TKKF Wyż | Bydgoszcz | Roch Warda | 607288382 |
| Tucholanka | Tuchola | Stefan Gierszewski | 0523345179 |
| Zelan | Nakło | Alfred Nowak | 663751706 |
WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU ROZGRYWEK
o Puchar Prezesa Bydgoskiego Klubu Brydżowego
I | Atut | Intermrache | KKKN | OLPP |
|
Atut |
| 21:9 13:17 52:28 26:37 | 17:13 8:22 32:24 26:56 | 17:13 25:5 53:44 64:22 | 101.1 |
Intermarche | 9:21 17:13 28:52 37:26 |
| 18:12 10:20 39:27 23:46 | 21:9 20:10 67:23 56:16 | 95. |
KKKN | 13:17 22:8 24:32 56:26 | 12:18 20:10 27:39 46:23 |
| 16:14 17:13 54:48 32:23 | 100.2 |
OLPP | 13:17 5:25 44:53 22:64 | 9:21 10:20 23:67 16:56 | 14:16 13:17 48:54 23:32 |
| 64. |
II | Famor | Impas | Lotnik II | Chemik II | Senior | TKKF |
|
Famor |
| 3:25 23:7 6:57 55:19 | 13:17 24:6 30:39 44:5 | 11:19 10:20 33:50 28:51 | 11:19 25:0 34:53 111:5 | 7:23 14:16 34:70 33:39 | 141. |
Impas | 25:3 7:23 57:6 19:55 |
| 22:8 12:18 63:33 28:40 | 13:17 4:25 40:51 18:70 | 17:13 25:4 38:27 52:5 | 14:16 16:14 27:30 40:36 | 155.3 |
Lotnik II | 17:13 6:24 39:30 5:44 | 8:22 18:12 33:63 40:28 |
| 13:17 15:15 45:55 12:14 | 18:12 22:8 40:25 66:30 | 18:12 21:9 40:26 68:41 | 156.2 |
Chemik II | 19:11 20:10 50:33 51:28 | 17:13 25:4 51:40 70:18 | 17:13 15:15 55:45 14:12 |
| 16:14 25:5 49:43 50:6 | 20:10 25:3 49:26 76:21 | 199.1 |
Senior | 19:11 0:25 53:34 5:111 | 13:17 4:25 27:38 5:52 | 12:18 8:22 25:40 30:66 | 14:16 5:25 43:49 6:50 |
| 25:5 11:19 63:20 19:37 | 111. |
TKKF | 23:7 16:14 70:34 39:33 | 14:16 16:14 30:27 36:40 | 12:18 9:21 26:40 41:68 | 10:20 3:25 26:49 21:76 | 5:25 19:11 20:63 37:19 |
| 127. |
III | Gwiazda | MLKS | Młodzież | ESTE |
|
Gwiazda |
| 24:6 19:11 53:16 50:34 | 10:20 14:16 30:52 25:31 | 16:14 17:13 24:21 27:19 | 100.2 |
MLKS | 6:24 11:19 16:53 34:50 |
| 17:13 23:7 46:36 59:24 | 14:16 14:16 24:30 26:29 | 85. |
Młodzież | 20:10 16:14 52:30 31:25 | 13:17 7:23 36:46 24:59 |
| 12:18 6:24 32:45 23:43 | 74. |
ESTE | 14:16 13:17 21:24 19:27 | 16:14 16:14 30:24 29:26 | 18:12 24:6 45:32 63:23 |
| 101.1 |
IV | Ostkar | Orzeł | Tarpan | Zelan |
|
Ostkar |
| 12:18 15:15 21:33 15:16 | 16:14 18:12 37:32 47:33 | 13:17 17:13 17:27 37:29 | 91. |
Orzeł | 18:12 15:15 33:21 16:15 |
| 5:25 13:17 23:67 21:30 | 6:24 11:19 34:89 60:87 | 68. |
Tarpan | 14:16 12:18 32:37 34:47 | 25:5 17:13 67:23 30:21 |
| 14:16 19:11 32:36 45:28 | 101.1 |
Zelan | 17:13 13:17 27:17 29:37 | 24:6 19:11 89:34 87:60 | 16:14 11:19 36:32 28:45 |
| 100.2 |
V | Tucholanka | Benmix | Blotka | Telbud |
|
Tucholanka |
| 21:9 14:16 55:29 37:40 | 21:9 21:9 57:32 48:21 | 12:18 7:23 47:62 17:53 | 96.2 |
Benmix | 9:21 16:14 29:55 40:37 |
| 9:21 7:23 21:45 29:61 | 10:20 14:16 8:30 27:34 | 65. |
Blotka | 9:21 9:21 32:57 21:48 | 21:9 23:7 45:21 61:29 |
| 4:25 18:12 19:67 51:36 | 84. |
Telbud | 18:12 23:7 62:47 53:17 | 20:10 16:14 30:8 34:27 | 25:4 12:18 67:19 36:51 |
| 114.1 |
VI | KDK | Scania | Senior Wł. | Magdalenki |
|
KDK |
| 18:12 20:10 | 25:3 23:7 | 22:8 19:11 | 127.1 |
Scania | 12:18 10:20 |
| 25:5 23:7 | 24:6 21:9 | 115.2 |
Senior Wł. | 3:25 7:23 | 5:25 7:23 |
| 14:16 21:9 | 57. |
Magdalenki | 8:22 11:19 | 6:24 9:21 | 16:14 9:21 |
| 59. |
VII | MOSiR | Ela&Comp | Scania 2 | Michelin |
|
MOSiR |
| 15:15 20:10 | 23:7 18:12 | 21:9 18:12 | 115.1 |
Ela&Comp | 15:15 10:20 |
| 20:10 18:12 | 22:8 23:7 | 108.2 |
Scania 2 | 7:23 12:18 | 10:20 12:18 |
| 18:12 19:11 | 78. |
Michelin | 9:21 12:18 | 8:22 7:23 | 12:18 11:19 |
| 59. |
SKŁADY GRUP I NUMERY DRUŻYN W DRUGIM ETAPIE
ROZGRYWEK O PUCHAR PREZESA BKB
Grupa I | Grupa II | Grupa III | Grupa IV* |
1. PAAK | 1. Atut | 1. Chemik II | 1. KDK |
2. ESTE | 2. Tarpan | 2. Telbud | 2. MOSiR |
3. KKKN | 3. Lotnik II | 3. Gwiazda | 3. Scania |
4. Impas | 4. Tucholanka | 4. Zelan | 4. Ela&Comp. |
* Terminarz w Grupie IV nie jest obligatoryjny.
TERMINARZ ROZGRYWEK
Lp. | Termin | Numery drużyn |
1. | 11.09.2008 | 4-1 , 2-3 |
2. | 17.09.2008 | 1-3 , 2-4 |
3. | 24.09.2008 | 1-2 , 3-4 |
WYNIKI II ETAPU
I | PAAK | ESTE | KKKN | Impas |
|
PAAK |
| 24:6 16:14 61:34 37:32 | 12:18 13:17 35:48 28:36 | 2:25 13:17 12:72 48:58 | 80. |
ESTE | 6:24 14:16 34:61 32:37 |
| 9:21 13:17 20:44 28:36 | 25:5 25:5 56:11 48:4 | 92. 2 |
KKKN | 18:12 17:13 48:35 58:48 | 21:9 17:13 44:20 36:28 |
| 18:12 8:22 41:26 17:46 | 99. 1 |
Impas | 25:2 17:13 72:12 58:48 | 5:25 5:25 11:56 4:48 | 12:18 22:8 26:41 46:17 |
| 86. |
II | Atut | Tarpan | Lotnik II | Tucholanka |
|
Atut |
| 20:10 21:9 43:21 45:20 | 12:18 25:5 24:36 84:42 | 12:18 9:21 19:33 30:54 | 99. 1 |
Tarpan | 10:20 9:21 21:43 21:43 |
| 17:13 16:14 34:26 26:19 | 18:12 12:18 40:26 31:43 | 82. |
Lotnik II | 18:12 5:25 36:24 42:84 | 13:17 14:16 26:34 19:26 |
| 16:14 18:12 45:39 23:10 | 84. |
Tucholanka | 18:12 21:9 33:19 54:30 | 12:18 18:12 26:40 43:31 | 14:16 12:18 39:45 10:23 |
| 95. 2 |
III | Chemik II | Telbud | Gwiazda | Zelan |
|
Chemik II |
| 19:11 15:15 | 25:4 22:8 61:14 64:34 | 8:22 16:14 10:39 44:40 | 105. 2 |
Telbud | 11:19 15:15 |
| 20:10 15:15 43:20 51:49 | 21:9 10:20 57:33 23:43 | 92. |
Gwiazda | 4:25 8:22 14:61 34:64 | 10:20 15:15 20:43 49:51 |
| 7:23 7:23 16:50 13:45 | 61. |
Zelan | 22:8 14:16 39:10 40:44 | 9:21 20:10 33:57 43:23 | 23:7 23:7 50:16 45:13 |
| 111. 1 |
IV | KDK | MOSiR | Scania | Ela&Comp. |
|
KDK |
| 11:19 13:17 28:48 35:44 | 16:14 16:14 47:43 42:37 | 12:18 13:17 33:48 35:45 | 81. |
MOSiR | 19:11 17:13 48:28 44:35 |
| 18:12 15:15 38:26 37:36 | 16:14 9:21 36:32 40:65 | 94. 2 |
Scania | 14:16 14:16 43:47 37:42 | 12:18 15:15 26:38 36:37 |
| 22:8 24:6 82:54 55:15 | 101. 1 |
Ela&Comp. | 18:12 17:13 48:33 45:35 | 14:16 21:9 32:36 65:40 | 8:22 6:24 54:82 15:55 |
| 84. |
ĆWIERĆFINAŁY - 21- 29.10.2008
a. 1 w I – 2 w IV KKKN – MOSiR 20:10 19:11
b. 1 w II – 2 w III Atut – Chemik II 9:21 12:18
c. 1 w III – 2 w II Zelan – Tucholanka 23:7 19:11
d. 1 w IV – 2 w I Scania – ESTE 17:13 15:15
PÓŁFINAŁY 1. Zwycięzcy ćwierćfin. a i c 2. Zwycięzcy ćwierćfin. b i d
Uwaga! Termin półfinałów i finałów 23.11.2008 (Niedziela) godz.10.00 w kawiarni „Ewa” ul.Powstańców Wlkp. 33
PÓŁFINAŁY I FINAŁY PUCHARU PREZESA BKB
PÓŁFINAŁY
1. KKKN – Zelan 2. Chemik II – Scania
19:11 (51:35) 22:8 (44:14)
21:9 (46:20) 14:16 (25:32)
FINAŁY
1. KKKN – Chemik II 2. Zelan – Scania
3:25 (11:66) 10:20 ( 9:27)
18:12(38:22) 11:19 (14:30)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA PUCHARU:
1. Chemik II
2. KKKN
3. Scania
4. Zelan
Gratulacje dla zdobywców Pucharu Prezesa Bydgoskiego Klubu Brydżowego,
w którym wzięło udział ok. 200 zawodników.
Zapraszamy do następnej edycji za rok.
Wkrótce informacja o Super Pucharze Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku
Brydża Sportowego.(zm)