• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Protokół z zebrania KPZBS 26.10.2009

Email Drukuj PDF

PROTOKOŁ Z ZEBRANIA KUJAWSKO POMORSKIEGO

ZWIĄZKU BRYDŻA SPORTOWEGO ODBYTEGO W BYDGOSZCZY

W DNIU 26.10.2009 roku



Zebranie odbyło się biurze KP ZBS przy ul. Pomorskiej.

W zebraniu uczestniczyli:


  1. Wiesław Paczkowski – prezes Zarządu

  2. Wiesław Woźniak – sekretarz

  3. Michał Dolny – skarbnik

  4. Grzegorz Rojewski – członek

  5. Jarosław Żurawski – członek

  6. Eugeniusz Seichter – członek

  7. Robert Rychlicki

  8. Mariusz Żurek – zaproszony


Porządek zebrania:


  1. Omówienie przebiegu Mistrzostw Polski Powiatów

  2. Sprawy różne

Zebranie otworzył Prezes Zarządu Wiesław Paczkowski – witając przybyłych . Następnie przystąpiono do realizacji porządku zebrania.


Ad 1

Sprawozdania złożył pełnomocnik Zarządu Mariusz Żurek:

W Polsce Starostowie powiatów zgłosili 568 par + 17 rezerwowych. W turnieju wystartowały464 pary ( 82 % zgłoszonych). Reprezentujących 379 powiatów co stanowi 35%.. Sklasyfikowano 120 powiatów ( 92 % zgłoszonych).W województwie kujawsko pomorskim zgłoszono53 pary ( 12 reprezentacji powiatów).W turnieju wystartowało 40 par ( 75 % zgłoszonych). Trzy powiaty wcześniej zgłoszone nie wystartowały były to Miasto Bydgoszcz , powiat świecki i chełmiński.



Najlepsze wyniki w turnieju osiągnęli:

8 miejsce Alfred Nowak z Piotrem Wołowskim

11 miejsce Józef Matuszewski - Marek Nadzieja (powiat inowrocławski) . Jednocześnie było to pierwsze w kategorii senior.

29 miejsce Wojciech Dolny – Jarosław Michałowski z Bydgoszczy

W klasyfikacji powiatów a województwie kujawsko pomorskim zajął powiat rypiński ( 18 miejsce w Polsce). Drugie zajął powiat nakielski ( 20 miejsce w Polsce), a trzecie powiat inowrocławski ( 34 miejsce w Polsce).

W klasyfikacji województw nasze województwo zajęło 4 miejsce za mazowieckim , zachodniopomorskim i dolnośląskim)

Następnie przystąpiono do wyjaśnienia braku uczestnictwa reprezentantów Bydgoszczy oraz powiatów chełmińskiego i świeckiego.

Wyjaśnień na temat Bydgoszczy udzielił Wiesław Woźniak. Zawodnicy zgłoszeni przez prezydenta zgłosili się do internatu na pół godziny przed początkiem zawodów.. Problemy wystąpiły przy próbie logowania zawodników . Z tymi kłopotami nie potrafił sobie nauczyciel informatyki oddelegowany przez dyrekcję. Po zbadaniu sprawy okazało się że administrator szkolnej sieci w piątek założył bramki – blokady na system bez porozumienia z dyrekcją. Próby telefonicznego kontaktu z administratorem przez 45 minut nie powiodły się. Dopiero kilka minut po rozpoczęciu zawodów administrator zgłosił się i usunął blokady , ale było już za późno na rozpoczęcie gry. Ostatecznie korzystając z domowych komputerów zagrali Jarek Michałowski i siedzący na Sali a korzystający z mobilnego laptopa Wojtek Dolny oraz Roman Wachowiak i Alicja Kupczyk. Pozostali nie zdołali się zalogować do systemu. Wkrótce do szkoły przybył dyrektor szkoły wyrażając ubolewania z powodu zastanej sytuacji i przeprosił uczestników zawodów biorąc całą winę na siebie i swoich pracowników. W tym miejscu Woźniak wyraził ubolewanie że nie przewidział takiej niespotykanej sytuacji i żal że fakt nie4uczestniczenia kilku bardzo dobrych par znacząco zmniejszył szanse na ostateczny sukces naszego województwa. ( zabrakło tylko 35 pkt do zwycięstwa). Dyrekcja szkoły przysłała przeprosiny , wyrażając żal że nie dopilnowano tego szczegółu.

Z kolei fakt nie uczestniczenia reprezentantów Świecia i Chełmna wyjaśnił Mariusz Żurek.

Zawodnicy z tych powiatów mieli rozgrywać zawody na terenie Świecia. Niestety wcześniej nie sprawdzono systemów komputerów , a zainstalowany system nie chciał pracować w systemie BBO.

Temat Mistrzostw Polski Powiatów podsumował Wiesław Paczkowski wyrażając żal z fakt że zaistniałe problemy uniemożliwiły odniesienie większego sukcesu. Jednocześnie wyraził podziękowanie wszystkim uczestnikom i organizatorom zawodów. Jednocześnie stwierdził konieczność jeszcze większej staranności w doborze miejsca rozgrywek oraz wykorzystywanego sprzętu. Na koniec prezes złożył wniosek o uhonorowanie specjalnym listem dziękczynnym tych wszystkich których zaangażowanie pozwoliło w większości na sprawne zorganizowanie zawodów.

Po tym członkowie złożyli wnioski mające usprawnić rozgrywanie tego typu zawodów w przyszłości

  1. Odbiurokratyzować formułę zgłoszeń – zrezygnować z umów PZBS Starosta

  2. Rozstrzygnąć kwestię nagród dla zwycięzców

  3. zaproponowano powoływanie mężów zaufania z innych miast

  4. Zwiększenie promocji uczestnictwa powiatów


Ad.2 Sprawy różne

  1. Złożono informację o przygotowaniu kolejnego szkolenia sędziowskiego na wyższy stopień uprawnień – szkolenie odbędzie się 15 listopada w Solcu Kujawskim. Prezes zaproponował odpłatność uczestników oraz partycypację KPZBS w kosztach organizacji szkolenia w wysokości 500 zł.


Na tym zebranie zakończono


Protokołował

Wiesław Woźniak

 

Przewodniczył

Wiesław Paczkowski