• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

List Prezesa Zarządu

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 

Na wstępie chciałbym zdać krótką relację z prac i dokonań Zarządu KPZBS pod moim kierownictwem w przeciągu ostatnich 2 lat:

 

1) Popularyzacja i rozwój brydża w naszym regionie.

 Staraliśmy się wspierać wszystkich mający zapał i siły do pracy dla naszej pięknej dyscypliny sportu. Co przyniosło efekty w Krobi (bardzo prężnie rozwijający się ośrodek), Toruniu, Wąbrzeźnie , Szubinie, Brodnicy, Włocławku, Bydgoszczy (np. w zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, gdzie grupa seniorów świetnie się bawi przy zielonym stoliku) i wielu innych.

Mimo obowiązkowego zwiększenia opłat członkowskich w tym sezonie prawdopodobnie nie tylko uda się utrzymać ilość osób opłacających składki, ale nawet powiększyć ten stan.

 

2) Młodzież.

Za naszej kadencji powstało kilka nowych ośrodków kształcących młodych adeptów brydża, między innymi we Włocławku, Wąbrzeźnie, Bydgoszczy i Grudziądzu. Owocem tego były rozegrane w zeszłym roku Mistrzostwa Okręgu Teamów do lat 21.

 

3) Finanse.

Dzięki ograniczeniu kosztów stałych (np. usługi telekomunikacyjne, koszt prowadzenia księgowości), pozyskaniu nowych osób wspierający nasz związek finansowo i oczywiście Waszej pomocy (1% podatku), pomimo znaczących wydatków :

a) pozyskaliśmy nową maszynę do powielania kart, o wartości rynkowej ponad 13 000zł  - mamy w tej chwili 3 maszyny na naszym terenie, a w planach były jeszcze 1-2 kolejne

 b) wsparliśmy finansowo zakup tabletów dla klubu z Torunia ( pokryliśmy 50% kosztów )

c) zakupiliśmy nowy rzutnik do obsługi turniejów

udało się znacząco poprawić stan naszego konta i po zapłaceniu odpisów do PZBS powinno zostać jeszcze ponad 30 000 zł.

 

4) Turniej GP KPZBS.

a ) W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczący wzrost frekwencji na turniejach z cyklu GP KPZBS,  z rekordowym wynikiem 66 par w Krobi, 59 par w Aleksandrowie Kujawskim (zimowy turniej nocny!)   i 84 zawodników grających Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu w Bydgoszczy.

Oczywiście jest to główną zasługą organizatorów tych imprez, ale cieszę się, że za naszej kadencji widzieli sens poświęcenia swojego czasu, pieniędzy i sił dla naszej dyscypliny.

b) W przyszłym roku planowaliśmy zorganizowanie dwóch dużych imprez krajowych z cyklu GPPP i GPPT na terenie naszego województwa : zimą w Wąbrzeźnie i jesienią  w Bydgoszczy (Łuczniczka). Zostały już poczynione przygotowania, ale jeszcze dużo pracy do wykonania, żeby należycie przeprowadzić takie zawody.

c) Planowaliśmy zorganizować w przyszłym roku Super Puchar Okręgu w skład, którego wchodziłyby  MO Par na maksy, MO Par na Impy, Indywidualne MO, MO Teamów, MO Seniorów /MO Mikstów /MO Amatorów. Z maksymalnie niskim wpisowy aby jak najwięcej osób mogło w nich uczestniczyć.

Poczyniliśmy już wstępne ustalenia z organizatorami poszczególnych imprez.

5) Liga.

W tym roku przystąpiliśmy do reorganizacji organizowanych przez nas lig, a w szczególności ligi okręgowej, oprócz "grupy bydgoskiej", powstała "grupa toruńska", w połączeniu z obniżeniem opłaty od drużyny o 100 zł (LO i III liga),  zanotowaliśmy wzrost liczby zgłoszonych zespołów z 34 w sezonie 2015/2016, do 43 w sezonie 2017/2018, a taki stan plasuje nas w czołówce w skali całego PZBS-u.

Jednak nie wszystkie działania dotyczące lig, okazały się zgodne z regulaminami, mimo, że założenia były konsultowane z WG PZBS i jak najbardziej praworządne, za co biorę całkowitą odpowiedzialność. Przepraszam tych, którzy czują się pokrzywdzeni w zaistniałej sytuacji i z dniem 28.10.2017r. rezygnuję z funkcji Prezesa Zarządu KPZBS. Decyzję swoją przekazałem i tryb jej uzgodniłem na posiedzeniu Zarządu 15.10.2017 r.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną nad konstruktywnymi projektami rozwijającymi naszą piękną dyscyplinę jaką jest BRYDŻ. Życzę zarówno im, jak i nowemu Prezesowi, sił i determinacji, a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz KPZBS.

 

Z poważaniem

Adam Błachnio

Zmieniony ( Środa, 22 Listopad 2017 15:03 )