• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Regulamin GPMPiG 2018

Email Drukuj PDF

 

REGULAMIN GRAND PRIX MIAST POWIATÓW i GMIN 2018

 

W roku 2018 roku rozegranych zostanie 7 turniejów z cyklu Grand Prix Miast Powiatów i Gmin ( GP MPiG).

 W klasyfikacji uwzględniani będą wszyscy zawodnicy, którzy wystartują w turniejach bez względu na to czy są zrzeszeni w PZBS czy tez nie.

W celu popularyzacji zawodów brydża sportowego, GP MPiG  2018 rozegrane zostanie w następujących, zaprzyjaźnionych ośrodkach brydża sportowego:

1.

17.02.2018 Wąbrzeźno Turniej o Puchar Burmistrza, równocześnie II Kongresowy turniej par.

Dekoracja najlepszych zawodników edycji 2017, rozpoczęcie cyklu 2018

2.

10.03.2018 Brodnica, Memoriał Marka Nowakowskiegoi Bernarda Cellmera, równocześnie turniej z cyklu GP KPZBS

3.

18.03.2018 Sierpc, Memoriał Włodzimierza Szelenbauma

4.

 01.05.2018 Żuromin, Memoriał Andrzeja Rutowskiego

5.

30.06.2018  Górzno, Turniej o Puchar Burmistrza, równocześnie turniej z cyklu GP KPZBS

6.

11.11.2018 Rypin, Turniej o Puchar Burmistrza

7.

02.12.2018 Świecienad Osą, Turniej o Puchar Wójta, równocześnie turniej z cyklu GP KPZBS ( IMPy !!!) –zakończenie cyklu GP MPiG 2018

 

W każdym turnieju z cyklu GP MPiG przyznane zostaną punkty długofalowe (PDF) do klasyfikacji końcowej do której każdemu zawodnikowi zostanie zaliczonych pięć najlepszych wyników.

Zasady przyznawania punktów długofalowych:

W każdym turnieju przyznawane są punkty do punktacji długofalowej dla połowy uczestników. PDF przyznawane są wg następującego algorytmu.

W turnieju, w którym startuje poniżej 20 par za zwycięstwo przyznaje się liczbę PDF równą liczbie startujących par. Następnie przyznaje się PDF stopniując je proporcjonalnie malejąco co dwa, miejsca ex aequo dzieli się proporcjonalnie. Dodatkowo pierwsze trzy pary uzyskują premię w wysokości odpowiednio 3-2-1 pdf.

W turnieju, w którym startuje od 20 do 29 par za zwycięstwo przyznaje się liczbę PDF równą liczbie startujących par. Następnie przyznaje się PDF stopniując je proporcjonalnie malejąco co dwa, miejsca ex aequo dzieli się proporcjonalnie Dodatkowo pierwsze trzy pary uzyskują premię w wysokości odpowiednio 5-3-1 pdf.

W turnieju, w którym startuje od 30 do 39 par za zwycięstwo przyznaje się liczbę PDF równą

liczbie startujących par. Następnie przyznaje się PDF stopniując je proporcjonalnie malejąco co dwa, miejsca ex aequo dzieli się proporcjonalnie Dodatkowo pierwsze cztery pary uzyskują premię w wysokości odpowiednio 7-5-3-1 pdf.

W turnieju, w którym startuje od 40 do 49 par za zwycięstwo przyznaje się liczbę PDF równą

liczbie startujących par. Następnie przyznaje się PDF stopniując je proporcjonalnie malejąco co dwa, miejsca ex aequo dzieli się proporcjonalnie Dodatkowo pierwsze pięć par uzyskuje premię w wysokości odpowiednio 9-7-5-3-1 pdf.

W turnieju, w którym startuje 50 par i więcej za zwycięstwo przyznaje się liczbę PDF równą liczbie startujących par. Następnie przyznaje się PDF stopniując je proporcjonalnie malejąco co dwa, miejsca ex aequo dzieli się proporcjonalnie.

Dodatkowo pierwsze sześć par uzyskuje premię w

wysokości odpowiednio 11-9-7-5-3-1 pdf.

Zwycięzcą będzie zawodnik (zawodnicy), który w ramach całego cyklu GP MPiG 2018 uzyska( uzyskają ) najwięcej PDF w swoich pięciu najlepszych turniejach. Przy takiej samej liczbie punktów o miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje suma wszystkich punktów zdobytych w siedmiu rozegranych turniejach, jeżeli również i ona jest taka sama ,decyduje wyższe miejsce w najliczniej obsadzonym turnieju całego cyklu. Jeżeli z przyczyn losowych

odbędzie się mniej jak siedem turniejów, każdemu zawodnikowi do klasyfikacji końcowej zalicza się pięć najlepszych wyników.

Pamiątkowymi pucharami zostanie nagrodzonych pierwszych sześciu zawodników całego cyklu.

Rozdanie nagród i oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi na pierwszym turnieju nowego cyklu w roku 2019

.

Turnieje rozgrywane będą zgodnie z obowiązującymi regulaminami PZBS, w szczególności z

Regulaminem Zawodów Brydża Sportowego PZBS i Regulaminem Dyscyplinarnym.

 

Zmieniony ( Czwartek, 15 Luty 2018 18:47 )