• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Regulamin Ligi Popularnej 2018/2019

Email Drukuj PDF

REGULAMIN LIGI POPULARNEJ


SEZON 2018/2019 


Celem organizatorów Ligi Popularnej jest popularyzacja brydża sportowego wśród amatorów, zapoznanie z zasadami gry w rozgrywkach drużynowych oraz zachęcanie uczestników rozgrywek do zrzeszania się w PZBS. Do rozgrywek w Lidze Popularnej zostaną zaproszone wszystkie ośrodki uczestniczące w programie Brydż 60+ w naszym województwie.


I. Sprawy organizacyjne


1.    Organizatorem rozgrywek jest Kujawsko – Pomorski Związek Brydża Sportowego.


2.    W sezonie 2018/2019 rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednej grupie rozgrywek.


3.    Zgłoszenia drużyn należy nadesłać do kol. Karol Nowak tel.501671336 
e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do dnia 31.10.2018r.


4.    Wpisowe za przystąpienie do rozgrywek wynosi 100,00 zł Wpisowe należy uiścić na konto KPZBS do dnia 30.11.2018r.


5.    Liga Popularna jest ligą otwartą dla wszystkich chętnych, zarówno dla zawodników zrzeszonych w PZBS jak i dla amatorów. Nie ma ograniczeń w uczestnictwie zawodników zgłoszonych do rozgrywek w ligach wojewódzkich i centralnych.


6.    Skład drużyny podany w zgłoszeniu nie może ulec zmianie w czasie trwania rozgrywek. Zawodnik zgłoszony do jednej drużyny ligi popularnej nie może rozgrywać meczów w innej drużynie ligi popularnej.


7.    Wszystkie mecze będą rozgrywane w systemie 24-rozdaniowe.


8.    Terminy rozgrywanych meczów ustala się na wtorek, kapitanowie zespołów mogą ustalić inny dzień rozgrywania meczu w danym tygodniu wyznaczonego terminu meczu.


9.    Kapitanowie zespołów ustalają miejsce i godzinę rozpoczęcia rozgrywanego meczu.


 


II. System rozgrywek.


1.    Rozgrywki ligi popularnej odbędą się w jednej grupie. Każda drużyna rozegra 8-12 meczów w okresie od listopada 2018 r. do końca kwietnia 2019 r. w systemie każdy z każdym. W zależności od liczby chętnych drużyn może zostać rozegrana również runda rewanżowa.


2. Obowiązuje ciągła tabelka przeliczeniowa VP meczu 24-rozdaniowego, publikowana na stronie PZBS.


3.    Wyniki z rozgrywanych meczów zostaną zsumowane i utworzą kolejność miejsc w Lidze Popularnej w sezonie 2018/2019. W przypadku równej ilości punktów o kolejności drużyn zadecydują kolejno: większa różnica w IMP, łączny wynik w IMP z bezpośrednich meczów, dodatkowy 24 -rozdaniowy mecz.


4.    Drużyna zwycięska w rozgrywkach Ligi Popularnej ma zagwarantowane sfinansowanie opłaty startowej do Ligi Okręgowej w następnym sezonie rozgrywek, jednakże zgłoszony skład zespołu do Ligi Okręgowej musi obejmować minimum 50% składu drużyny z ligi popularnej i będą to zawodnicy nie uczestniczący w rozgrywkach lig wojewódzkich ani lig centralnych sezonu 2018/19.


 


III. Postanowienia końcowe.


1.    W rozgrywkach Ligi Popularnej mają zastosowanie przepisy Międzynarodowego Prawa Brydżowego, Polityki Systemowej, Zasad Alertowania, Regulaminu Rozgrywek PZBS oraz Regulaminu Klasyfikacyjnego PZBS.


2.     We wszystkich sprawach związanych z rozgrywkami Ligi Popularnej  w ramach Zarządu KPZBS należy się kontaktować z kol. Zdzisław Zachwieja tel.607926601oraz kol. Marek Bałabuch tel. 663050153 , Sprawy związane ze zgłoszeniem drużyn koordynuje kol. Karol Nowak tel. 501671336.


3.     Protesty co do wyniku lub sposobu rozgrywanego meczu, rozstrzygają kapitanowie drużyn lub zgłaszają organizatorowi, który po konsultacji z KPZBS rozstrzyga sporny problem.


4.    Na sali rozgrywanego meczu obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.


Zmieniony ( Wtorek, 04 Grudzień 2018 18:32 )