• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Brydż w Wąbrzeźnie

Email Drukuj PDF

We wtorek 25 czerwca rozegrano w sali kawiarni "STYL" w WDK , ostatni turniej z cyklu Grand Prix Wąbrzeźna sezonu 2018/2019. Turnieje realizowane były w ramach zadania publicznego nr 29/OPWP/2019.

Już przed turniejem wiadomym było, że dotychczasowi liderzy cyklu Anna Borowska i Marek Niemir  nie dadzą wyrwać sobie końcowego zwycięstwa. W turnieju zakończenia sezonu wystartowało 6 par i rozegrano 30 rozdań. Rywalizacja trwała przez ponad 4 godziny, a największą uciążliwością dla graczy okazała się aura i temperatura w sali sięgająca 30 stopni. Wielka szkoda że w kawiarni STYL brak klimatyzacji.

Zmagania brydżystów, jak zawsze w naszych turniejach, były bardzo wyrównane. Doskonałą formą, w tym turnieju, wyróżnił się Leszek Kawski grający od pewnego czasu z nowym partnerem Andrzejem Wojnowskim z Brodnicy. To właśnie tej parze przypadło zwycięstwo w ostatnim turnieju sezonu. Zwycięzcy uzyskali wynik 63,33%, deklasując rywali. Drugie miejsce z wynikiem 51,88% wywalczyli Wiesław Orczykowski i Henryk Kamiński Na trzecim miejscu uplasowała sie para Anna Borowska  - Marek Niemir z wynikiem 50,42%.

Zwycięstwo Leszka Kawskiego w ostatnim turnieju sezonu, pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie 4 miejsca w Grand Prix Wąbrzeźna sezonu 2018/2019.

Zgodnie z regulaminem, do końcowej klasyfikacji liczone były wyniki z (n-1) najlepszych turniejów każdego zawodnika. (n – liczba przeprowadzonych turniejów zaliczanych do GPW).

 Mistrzami Wąbrzeźna sezonu 2018/2019 zostali ex aequo : Anna Borowska i Marek Niemir, grający cały sezon w parze, zdobywając w najlepszych turniejach 81 punktów PDF. Trzecie miejsce z 67 punktami wywalczył Józef Molczyński. Czwarte miejsce przypadło Leszkowi Kawskiemu, który zgromadził 56,5 pkt. i wyprzedził, większą ilością wygranych turniejów, Aleksandra Czarneckiego, który zdobył również 56,5 pkt. Szóste miejsce przypadło Jerzemu Utnickiemu 51 pkt. Cała szóstka otrzymała na zakończenie puchary zakupione w ramach zadania publicznego oraz drobne upominki przekazane przez Urząd Miasta Wąbrzeźna. Pozostali gracze ostatniego turnieju otrzymali upominki w postaci kart do gry.

Podczas turnieju, brydżystów odwiedził Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski, który życzył wszystkim zawodnikom powodzenia i samych szlemów. Pogratulował również zwycięzcom cyklu Grand Prix. W czasie gry odwiedziły nas również: Pani Dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury Gizela Pijar oraz Przewodnicząca Rady Miasta Aleksandra Basikowska.

W sezonie 2018/2019 w zawodach udział wzięło ogółem 25 brydżystów. Z dużym uznaniem i przychylnością brać brydżowa powitała w ostatnim turnieju, nowego adepta brydża Jakuba Petyka. Jakub jest uczniem naszego liceum i członkiem koła brydżowego, prowadzonego przez Aleksandra Czarneckiego. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagra z nami cała grupa z koła brydżowego.

Pozdrawiam

Marek Niemir

Prezes Wąbrzeskiego Klubu Brydżowego.

  Oficjalne wyniki turnieju zakończenia sezonu :

image