• Zmniejsz rozmiar czcionki

Brawo Brodnica

Email Drukuj PDF

Młodzi brydżyści  z Brodnicy mistrzami Polski.

W dniach 26 – 29 września 2019 roku 12 dzieci trenujących z sekcji brydżowej UKS GOL Brodnica i Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy brało udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym zorganizowanych  w Starachowicach  przez Polski Związek Brydża Sportowego. W zawodach brało udział ponad 150 młodych brydżystów z całej Polski grających w trzech kategoriach wiekowych. Nasi brydżyści  przygotowywali się na dodatkowych zajęciach rozwijających organizowanych w SP2 w Brodnicy  i zajęciach UKS GOL Brodnica.

Pierwszego dnia w turnieju par mikstowych U-12 tytuł wicemistrza Polski wywalczyli Julia Antczak  (SP2) i Michał Kupczyk (SP2). Miejsce III i brązowe medale wywalczyli Martyna Dorszewska (SP2) i Franciszek Krajewski (SP4).

Sobota 28.09 to całodzienny turniej 16 teamów. W turnieju teamów UKS GOL  I Brodnica grający w składzie Martyna Dorszewska, Julia Antczak, Michał Kupczyk i Franek Krajewski zajął VI miejsce. Miejsce VII wywalczył zespół UKS GOL II Brodnica w składzie Zofia Gaszak, Oliwia Malinowska, Paweł Pietrzykowski I Paweł Laskowski (wszyscy SP2)

Nasi najmłodsi brydżyści w kategorii U 10 w turnieju teamów zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale ( Oliwia Wróblewska, Marta Piątkowska, Aleksander Korecki, Maksymilian Kruza – wszyscy SP2)

W niedzielnych turniejach nasi zawodnicy rozegrali 22 rozdania i wypadli rewelacyjnie. Mistrzami Polski w parach chłopców U-12  zostali: Franciszek Krajewski (SP4) i Michał Kupczyk (SP2).

Mistrzyniami Polski w parach dziewcząt U-10 zostały uczennice SP2 Marta Piątkowska i Oliwia Wróblewska. Tytuł wicemistrzyni  i srebrny medal zdobyła Oliwia Malinowska (SP2) grająca z zawodniczką z Warszawy.

Tak doskonałe wyniki młodych brydżystów  pozwoliły  Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy  zająć I miejsce  w Polsce i zdobyć puchar  w klasyfikacji szkół. Miejsce XVI zajęła SP4 w Brodnicy.  W klasyfikacji klubowej UKS GOL Brodnica zajął II miejsce w Polsce.