• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Regulamin Ligi Popularnej 2019/2020

Email Drukuj PDF

REGULAMIN LIGI POPULARNEJ

SEZON 2019/2020 

Celem organizatorów Ligi Popularnej jest popularyzacja brydża sportowego wśród amatorów, zapoznanie z zasadami gry w rozgrywkach drużynowych oraz zachęcanie uczestników rozgrywek do zrzeszania się w PZBS..

I. Sprawy organizacyjne

1.    Organizatorem rozgrywek jest Kujawsko – Pomorski Związek Brydża Sportowego.

2.    W sezonie 2019/2020 rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednej grupie rozgrywek.

3.    Zgłoszenia drużyn należy nadesłać do kol. Karol Nowak tel.501671336 
e-mailem
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do dnia 31.10.2019r.

4.    Wpisowe za przystąpienie do rozgrywek wynosi 100,00 zł zgodnie z uchwałą Zarządu KPZBS. Wpisowe należy uiścić na konto KPZBS do dnia 30.12.2019r.

5.    Liga Popularna jest ligą otwartą dla wszystkich chętnych, zarówno dla zawodników zrzeszonych w PZBS jak i dla amatorów. Nie ma ograniczeń
w uczestnictwie zawodników zgłoszonych do rozgrywek w wyższych ligach.

6.    Skład drużyny podany w zgłoszeniu nie może ulec zmianie w czasie trwania rozgrywek. Zawodnik zgłoszony do jednej drużyny nie może rozgrywać meczów w lidze popularnej w innej drużynie ligi popularnej.

7.    Wszystkie mecze będą rozrywane w systemie 24-rozdaniowe.

8.    Terminy rozgrywek ustala się na wtorek, kapitanowie zespołów mogą ustalić inny dzień rozgrywania meczu w danym tygodniu wyznaczonego terminu meczu.

9.    Kapitanowie zespołów ustalają miejsce i czas rozgrywanego meczu.

II. System rozgrywek.

1.    Rozgrywki ligi popularnej są podzielone na 2 rundy (mecz i rewanż).

2.    Wyniki z obu rund zostaną zsumowane i utworzą kolejność miejsc w Lidze Popularnej w sezonie 2019/2020 W przypadku równej ilości punktów
o kolejności drużyn zadecyduje wynik z rozgrywanych bezpośrednio meczów.
W przypadku równej ilości punktów z meczów rozegranych między sobą, organizator zarządzi 24 - rozdaniowy mecz grany do skutku.

3.    Drużyna zwycięska w rozgrywkach Ligi Popularnej ma zagwarantowany awans i dopłatę w wysokości wpisowego finansowaną przez KPZBS do opłaty startowej Ligi Okręgowej w następnym sezonie rozgrywek. Przystąpienie do rozgrywek w LO jest dobrowolne. Zgłoszony skład zespołu do Ligi Okręgowej musi obejmować minimum 50% składu drużyny z ligi popularnej. Opłata startowa LO realizowana przez KPZBS dotyczy zwycięskiej drużyny, w której składzie minimum 50% stanowili zawodnicy nie uczestniczący w rozgrywkach wyższych klas.

III. Postanowienia końcowe.

1.    W rozgrywkach Ligi Popularnej mają zastosowanie przepisy Międzynarodowego Prawa Brydżowego, regulaminu Brydża Porównawczego PZBS oraz regulaminu klasyfikacyjnego PZBS.

2.     We wszystkich sprawach związanych z rozgrywkami Ligi Popularnej należy się kontaktować  z kol. Karol Nowak tel. 501671336.lub Michał Dolny 501637464

3.     Protesty co do wyniku lub sposobu rozgrywanego meczu, rozstrzygają kapitanowie drużyn lub zgłaszają organizatorowi, który po konsultacji z KPZBS rozstrzyga sporny problem.

4.    Na sali rozgrywanego meczu obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.