• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Internetowe zebranie Zarządu K-PZBS 04.01.2023

Email Drukuj PDF

Protokół z internetowego posiedzenia Zarząd K-PZBS 04.01.2023, godz.20.00

 W posiedzeniu wzięli udział: Mariusz Żurek, Krzysztof Dzierżak, Bogumił Kupczyk Robert Mrukowski, Andrzej Wojnowski, Zdzisław Zachwieja, z ramienia Komisji Rewizyjnej Michał Dolny Nieobecni: Leszek Gozdek, Bartłomiej Kamelski, Marek Niemir

1. Przyjęcie porządku obrad i stwierdzenie kworum

2. Omówiono regulaminy Grand Prix K-PZBS i podjęto uchwałę

UCHWAŁA NR 32 / 2021-2025 z 04.01.2023

 

REGULAMIN GRAND PRIX KPZBS 2023

 

I.        Postanowienia ogólne 

1.  Kujawsko – Pomorski Związek Brydża Sportowego jest organizatorem cyklu turniejów „Grand Prix Okręgu Kujawsko-Pomorskiego” (zwanego dalej GP KPZBS) oraz „Popularnego Grand Prix Okręgu Kujawsko-Pomorskiego”, zwanego dalej PGP KPZBS. Turnieje te ogłaszane są w kalendarzu KPZBS na rok 2023. 

2.  Celem przeprowadzenia cyklu GP KPZBS i PGP KPZBS jest popularyzacja brydża sportowego oraz integracja środowiska brydżowego różnych ośrodków naszego okręgu.

3.  Turnieje eliminacyjne wraz z turniejem finałowym objęte są klasyfikacją łączną oraz mają fundusz nagród finansowych przeznaczony dla czołowych 10 zawodników klasyfikacji łącznej cyklu GP, oraz 3 zawodników klasyfikacji łącznej PGP, to jest klasyfikacji turniejów eliminacyjnych oraz turnieju finałowego, który będzie przeprowadzony na początku 2024 roku. Aby wyniki turnieju danego zawodnika zostały zaliczone do jego wyników GP, zawodnik ten musi być zrzeszony w PZBS oraz w trakcie rozgrywania turnieju musi mieć opłaconą składkę za bieżący rok.

4.  Wyniki wszystkich zawodników zaliczane będą do GP KPZBS 2023, oprócz tego - popularne GP KPZBS 2023 obejmuje zawodników o WK≤3. Każdemu zawodnikowi przypisuje się jego WK na dzień pierwszego rozegranego turnieju cyklu (Turniej otwarcia sezonu 2023) i na potrzeby rankingu jest on niezmienny przez cały cykl. Wyniki do PGP KPZBS liczone będą dla zawodników o WK≤3 grających z dowolnym partnerem. Klasyfikacja długofalowa GP KPZBS i PGP KPZBS konieczna będzie TYLKO do ustalenia praw zawodników do uczestnictwa w turnieju finałowym cyklu.

5.   W GP KPZBS rozgrywa się turnieje min. 30 rozdaniowe na zapis maksymalny,
w miarę możliwości w sektorach 5-stolikowych, traktowane jako turnieje minimum regionalne (waga turnieju – minimum 5). W wyjątkowych przypadkach Zarząd K-PZBS może zatwierdzić do klasyfikacji turnieje mające mniej niż 30 rozdań.

6.  Organizatorami turniejów GP KPZBS są kluby sportowe, sekcje brydża lub inne instytucje w poszczególnych ośrodkach brydżowych województwa.

7.  Wniosek o zaliczenie turnieju do cyklu GP KPZBS należy składać do Zarządu 
KPZBS nie później niż miesiąc przed przewidywanym terminem turnieju.
 

II.       Zasady prowadzenia punktacji długofalowej

1.  Do klasyfikacji długofalowej zalicza się każdemu zawodnikowi osiągnięty przez niego procentowy wynik w danym turnieju (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku).

2.  Do długofalowej klasyfikacji końcowej zalicza się N najlepszych wyników danego zawodnika, gdzie N to 50% wszystkich przeprowadzonych turniejów
w cyklu (z zaokrągleniem w dół).

3.  W przypadku miejsc dzielonych o lepszej lokacie decydują kolejno: WIĘKSZA ilość rozegranych turniejów eliminacyjnych, losowanie (przeprowadzone komisyjnie w siedzibie Zarządu KPZBS lub na dowolnym turnieju w obecności co najmniej trzech członków Zarządu w tym prezesa lub wiceprezesa K-PZBS).

4. Uczestnikom poszczególnych zawodów, przysługuje prawo odwołania się od wyniku w ciągu 24 godzin od zakończenia zawodów. Po uwzględnieniu reklamacji następuje automatyczna weryfikacja wyniku w punktacji długofalowej i PKL. Zamiana wręczonych nagród może nastąpić jedynie za obopólną zgodą organizatora
i zawodników wcześniej nagrodzonych.

III.       Zasady przeprowadzenia turnieju finałowego

1.  Punktacje długofalowe GP KPZBS i PGP KPZBS prowadzone są w celu wyłonienia uprawnionych do gry w jednym, wspólnym dla obu klasyfikacji turnieju finałowym. 

2.  Do turnieju finałowego GP KPZBS 2023 awansują:

                  zwycięzca GP KPZBS 2020-22,

      15. czołowych (bez zwycięzcy GP KPZBS 2020-22) zawodników końcowej punktacji długofalowej GP KPZBS 2023, którzy utworzą parę z dowolnie wybranym partnerem, pod warunkiem rozegrania przez niego minimum 5. turniejów cyklu GP KPZBS (z dowolnym partnerem).

      zwycięzca PGP KPZBS 2020-22,

      5. czołowych (bez zwycięzcy PGP KPZBS 20) zawodników końcowej punktacji długofalowej PGP KPZBS 2020-22, którzy utworzą parę z dowolnie wybranym partnerem spełniającym warunek WK≤3 (wyznaczone jak w pkt. I.4), pod warunkiem sklasyfikowania go w minimum 5. turniejach cyklu PGP KPZBS 2023.

      Warunkiem uczestnictwa zwycięzców GP KPZBS 2020-22 i PGP KPZBS 2020-22
w finale GP KPZBS 2023 jest rozegranie przez nich minimum N turniejów eliminacyjnych (patrz punkt II.2). Niespełnienie tego warunku powoduje, że prawo do gry w finale otrzyma 16. zawodnik GP KPZBS 2023 (dla GP) lub 6 zawodnik PGP KPZBS 2023 (dla PGP).

      Zarówno partner zwycięzcy GP KPZBS 2020-22 jak i partner zwycięzcy PGP KPZBS 2020-22 muszą mieć rozegrane min. 5. turniejów w cyklu GP KPZBS 2023. 

      Przyjmuje się, że zwycięzca  PGP KPZBS 2020-22 uczestniczy w finale w kategorii OPEN. Jeżeli WK jego jak i jego partnera <=3 (zgodnie z pkt. I.4), to może On zdecydować o startowaniu w kategorii PGP. Takiego wyboru należy jednak dokonać przed rozpoczęciem turnieju finałowego.

3.  Jeżeli finalista rezygnuje ze startu w finale lub utworzy parę z innym zawodnikiem uprawnionym do gry w finale, to prawo gry przechodzi na kolejnego zawodnika końcowej punktacji długofalowej GP KPZBS lub PGP KPZBS. 

4.  W finale GP KPZBS rozegranych zostanie 21 rund „każdy z każdym” po 2 rozdania na zapis maksymalny (na zasłonach).

5.  Finaliści turnieju finałowego otrzymują carry-over liczony w sposób następujący:

X = Y + Z gdzie:

X – carry-over

Y - średnia z N (patrz pkt II.2) najlepszych swoich wyników (za turnieje brakujące do N otrzymuje się 0,00%)

Z – 0,5% - 1% - 1,5% lub 2% ze średniej z wyniku z maksimum
4 najlepszych rozegranych ponad N turniejów.

Sposób wyznaczenia Z jest następujący:

·     0,5% z najlepszego wyniku z rozegranych ponad N turniejów,

·     1,0% ze średniej z dwóch najlepszych wyników rozegranych ponad N turniejów,

·     1,5% ze średniej z trzech najlepszych wyników rozegranych ponad N turniejów,

·     2,0% ze średniej z czterech najlepszych wyników rozegranych ponad N turniejów,

Osiągnięty w ten sposób wynik przelicza się na punkty turniejowe PT według ilości możliwych do zdobycia punktów turniejowych w 42 rozdaniach turnieju na 22 pary (100% = 840 PT). Dodatkowo:

      ·  czołowa szóstka końcowej klasyfikacji długofalowej GP KPZBS 2023 otrzymuje:

1)  14+6=20 PT za I m.,

2)  12+5=17 PT za II m.,

3)  10+4=14 PT za III m.,

4)  8+3=11 PT za IV m.,

5)  6+2=8 PT za V m.,

6)  4+1=5 PT za VI m.

      ·  czołowa trójka końcowej klasyfikacji długofalowej PGP KPZBS 2023 otrzymuje:

1)   10+3=13 PT za I m.,

2)   7+2=9 PT za II m.,

3)  4+1=5 PT za III m. 

6.  Do wyników carry-over dodany będzie wynik turnieju finałowego wyrażony
w PT. Suma stanowić będzie o INDYWIDUALNYM miejscu zawodnika
w klasyfikacji końcowej GP KPZBS 2023. Ze wspólnych wyników turnieju finałowego wyodrębnione zostaną wyniki (łącznie z carry-over) zawodników
z PGP KPZBS, co pozwoli wyłonić zwycięzcę cyklu w tej kategorii. Przy wyniku współdzielonym decydują kolejno: wyższe miejsce w finale, większa liczba rozegranych turniejów, losowanie.

7.  Finał GP KPZBS otrzyma rangę RTI* (PKL dla wszystkich uczestników finału,
z czego połowa jako aPKL – zgodnie z pkt. E-24 Regulaminu Klasyfikacyjnego PZBS obowiązującego od kwietnia 2014 roku).

IV.      Opłaty i nagrody

1.  Wysokość wpisowego do turnieju ustala organizator. W przypadku turniejów z gwiazdkami, należność za pierwszą gwiazdkę reguluje KPZBS. 

2.  Ustala się opłatę w każdym turnieju w wysokości 13% wpisowego od zawodnika (w tym 8% na rzecz funduszu nagród w turnieju finałowym), którą należy wpłacić na konto K-PZBS. W uzasadnionych przypadkach na wniosek Organizatora (złożony najpóźniej 7 dni po rozegraniu turnieju) Zarząd KPZBS może zmniejszyć wysokość tej opłaty.

3.  Nagrody pieniężne w poszczególnych turniejach ustalane są przez organizatorów. W przypadku, gdy ich liczba i wysokość nie zostały wcześniej ogłoszone, zgodnie z Regulaminem Zawodów PZBS, muszą wynieść min. 50% funduszu wpisowego.

4. Bazę obliczeń z pkt. 2 i 3 stanowi kwota, w której normalna składka turniejowa
     przysługuje członkowi PZBS z opłaconą składką za bieżący rok a zniżkowa –
     juniorowi bądź seniorowi PZBS z opłaconą składką za bieżący rok, ale
     uprawnionemu do zniżki. Inne zniżki (ustalone przez Organizatora) nie powodują      obniżenia kwoty bazowej.

5.  Zarząd KPZBS jest depozytariuszem odpisów na fundusz nagród długofalowych. 

6.  Pulę do klasyfikacji końcowej stanowić będzie 80% wpłaconej do KPZBS kwoty odpisu z turniejów cyklu (łącznie z turniejem finałowym). Kwota zostanie podzielona na 53 równe części. Nagrody podzielone zostaną w następującej proporcji:

Dla GP KPZBS: 10 : 8 : 7 : 6 : 5 : 4 : 3 : 2 : 1 : 1

Dla PGP KPZBS: 3 : 2 : 1

W przypadku pozyskania dodatkowych środków (sponsoring cyklu lub np. finału), zostaną one dodane do puli końcowej. 

7.  Przypomina się, że turnieje organizowane pod patronatem PZBS prowadzić mogą tylko sędziowie z ważną licencją sędziowską. 

8.  Zgodnie z „Regulaminem zawodów Brydża Sportowego PZBS” organizator turnieju obowiązany jest do stosowania ulg oraz ma obowiązek złożenia sprawozdania finansowego. Zaleca się również, aby organizator wykonał dokumentację fotograficzną turnieju i przekazał ją do administratora strony KPZBS w celu zamieszczenia jej na stronie internetowej Związku.

V.       Polityka systemowa

1.  Turnieje eliminacyjne i finał zaliczane są do kategorii trzeciej zawodów zgodnie
z Polityką Systemową PZBS, czyli dopuszcza się systemy Zielone i Niebieskie. Obowiązują przepisy MPB 2017 (łącznie z decyzjami PZBS), regulacje dotyczące gry na zasłonach, a w sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie - Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS.
 

2.  W trakcie trwania mini-sesji zabrania się opuszczania sali gry bez zgody sędziego zawodów.

3.  Przyjmuje się jako zasadę, że para nieposiadająca karty konwencyjnej może stosować tylko „system zielony”.

4.  Ustala się, że w turniejach GP KPZBS konwencję MULTI wolno stosować we wszystkich pozycjach licytacyjnych.

5.  W celu zabezpieczenia własnych interesów zaleca się parom posiadanie karty konwencyjnej. Pary, które nie mają karty konwencyjnej, będą w niekorzystnej sytuacji, ponieważ każda rozbieżność między podanym wyjaśnieniem, może zostać potraktowana jako wykroczenie w postaci niewłaściwej (np. niepełnej lub błędnej) informacji. Para ta może otrzymać karę proceduralną.

Interpretacja Regulaminu GP KP 2023 należy do Zarządu KPZBS.

 

REGULAMIN GRAND PRIX NA IMPY KPZBS 2023

 

I. Postanowienia ogólne 

1.  Kujawsko – Pomorski Związek Brydża Sportowego jest organizatorem cyklu turniejów „Grand Prix na impy Okręgu Kujawsko-Pomorskiego” (zwanego dalej GP IMP KPZBS). Turnieje te ogłaszane są w kalendarzach KPZBS na rok 2023. 

2. Celem przeprowadzenia cyklu GP IMP KPZBS jest popularyzacja brydża sportowego oraz integracja środowiska brydżowego różnych ośrodków naszego okręgu.

3.  Turnieje eliminacyjne objęte są klasyfikacją łączną oraz mają fundusz nagród finansowych przeznaczony dla czołowych 6 zawodników klasyfikacji łącznej cyklu GP IMP, oraz 2 nagrody popularne dla najlepszych zawodników o WK<=3 (nagrody nie kumulują się). Aby wyniki turnieju danego zawodnika zostały zaliczone do jego wyników GP, zawodnik ten musi być zrzeszony w PZBS oraz w trakcie rozgrywania turnieju musi mieć opłaconą składkę za bieżący rok.

4.  Wyniki wszystkich zawodników zaliczane będą do GP IMP KPZBS 2023. Każdemu zawodnikowi przypisuje się jego WK na dzień pierwszego rozegranego turnieju cyklu i na potrzeby rankingu jest on niezmienny przez cały cykl.

5.  W GP IMP KPZBS rozgrywa się turnieje min. 30-rozdaniowe na zapis średni, w miarę możliwości      w sektorach 5-stolikowych, traktowane jako turnieje minimum regionalne (waga turnieju –         minimum 5). W wyjątkowych przypadkach Zarząd K-PZBS może zatwierdzić do        klasyfikacji turnieje mające mniej niż 30 rozdań.

6. Wyniki poszczególnych rozdań będą obliczane Cavendishem uśrednionym.

7.  Organizatorami turniejów GP IMP KPZBS są kluby sportowe, sekcje brydża lub inne instytucje
     w poszczególnych ośrodkach brydżowych województwa.

8.  Wniosek o zaliczenie turnieju do cyklu GP IMP KPZBS należy składać do Zarządu
     KPZBS, nie później niż miesiąc przed przewidywanym terminem turnieju.
 

II. Zasady prowadzenia punktacji długofalowej 

1.   Do klasyfikacji długofalowej zalicza się każdemu zawodnikowi osiągnięty przez niego wynik
      w IMP w danym turnieju.

2.   Do długofalowej klasyfikacji końcowej zalicza się N+1 najlepszych wyników danego zawodnika,      gdzie N to 50% wszystkich przeprowadzonych turniejów w cyklu (z zaokrągleniem w dół).

3. O wyższym miejscu danego zawodnika decyduje większa suma jego składowych wyników.
     W przypadku miejsc dzielonych o lepszej lokacie decydują kolejno: WIĘKSZA ilość rozegranych    turniejów eliminacyjnych, wyższe wartości kolejnych posortowanych malejąco cząstkowych   wyników gracza, losowanie (przeprowadzone komisyjnie w siedzibie Zarządu KPZBS lub na             dowolnym turnieju w obecności co najmniej trzech członków Zarządu w tym      prezesa lub wiceprezesa K-PZBS).

4.   Uczestnikom poszczególnych zawodów, przysługuje prawo odwołania się od wyniku do       sędziego zawodów w ciągu 24 godzin od zakończenia zawodów. Po uwzględnieniu reklamacji       następuje automatyczna weryfikacja wyniku w punktacji długofalowej oraz zdobytych punktów     PKL. Zamiana wręczonych nagród może nastąpić jedynie za obopólną zgodą organizatora
      i zawodników wcześniej nagrodzonych.

 III. Opłaty i nagrody

1.   Wysokość wpisowego do turnieju ustala organizator. W przypadku turniejów
      z    gwiazdkami, należność za pierwszą gwiazdkę reguluje KPZBS.

2.   Ustala się opłatę w każdym turnieju w wysokości 13% wpisowego od   zawodnika na rzecz funduszu nagród za punktację długofalową. W uzasadnionych        przypadkach na wniosek Organizatora (złożony najpóźniej 7 dni po rozegraniu          turnieju) Zarząd KPZBS może zmniejszyć wysokość tej opłaty.

3.   Nagrody pieniężne w poszczególnych turniejach są ustalane przez organizatorów. W przypadku,      gdy ich liczba i wysokość nie zostały wcześniej ogłoszone, zgodnie z Regulaminem Zawodów         PZBS, muszą wynieść min. 50% funduszu wpisowego obliczonego na podstawie wpisowego.

4.   Zarząd KPZBS jest depozytariuszem odpisów na fundusz nagród długofalowych.

5. Suma kwot z pkt. III.2 stanowić będzie fundusz nagród. Zostanie ona podzielona na 32 równe części, które będą podstawą do wypłaty nagród końcowych zgodnie z następującą proporcją:

10 : 7 : 5 : 3 : 2 : 1

oraz dwie popularne 3 : 1

W przypadku pozyskania dodatkowych środków (sponsoring cyklu), zostaną one dodane do puli końcowej.

6.   W podziale nagród mogą uczestniczyć wyłącznie gracze, którzy rozegrali min. N       turniejów, gdzie N to 50% wszystkich przeprowadzonych turniejów w cyklu
      (z zaokrągleniem w dół).

7. Przypomina się, że turnieje organizowane pod patronatem PZBS prowadzić mogą tylko      sędziowie z ważną licencją sędziowską.

8.   Zgodnie z „Regulaminem zawodów Brydża Sportowego PZBS” organizator turnieju obowiązany     jest do stosowania ulg oraz ma obowiązek złożenia sprawozdania finansowego. Zaleca się         również, aby organizator wykonał dokumentację fotograficzną turnieju i przekazał ją do        administratora strony KPZBS w celu zamieszczenia jej na stronie internetowej Związku.

IV. Polityka systemowa

1.   Turnieje eliminacyjne zaliczane są do kategorii trzeciej zawodów zgodnie z Polityką Systemową     PZBS, czyli dopuszcza się systemy Zielone i Niebieskie. Obowiązują przepisy MPB 2017 (wraz z      decyzjami PZBS), a w sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie - Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS.

2.   W trakcie trwania mini-sesji zabrania się opuszczania sali gry bez zgody sędziego zawodów.

3.   Przyjmuje się jako zasadę, że para nieposiadająca karty konwencyjnej może stosować tylko    „system zielony”.

4.   Ustala się, że w turniejach GP IMP konwencję MULTI wolno stosować we wszystkich pozycjach        licytacyjnych.

 

5. W celu zabezpieczenia własnych interesów zaleca się parom posiadanie karty konwencyjnej. Pary, które nie mają karty konwencyjnej, będą w niekorzystnej sytuacji, ponieważ każda rozbieżność między podanym wyjaśnieniem, może zostać potraktowana jako wykroczenie w postaci niewłaściwej (np. niepełnej lub błędnej) informacji. Para ta może otrzymać karę proceduralną.

     Interpretacja Regulaminu GP IMP KP 2023 należy do Zarządu KPZBS.

     4. styczeń 2023 r.                                                                         Zarząd K-PZBS

4 głosy za, 2 głosy wstrzymujące się

3. Pozytywnie rozpatrzono prośbę UKS GOL Brodnica dotyczącą refundacji składki członkowskiej dla 20 zawodników ( dzieci i młodzieży). Refundację postanowiono również przyznać zawodnikowi drużyny ORBIS 4441 Toruń

 

UCHWAŁA NR 33 / 2021-2025 z 04.01.2023

Zarząd K-PZBS zatwierdza opłacenie składek za 2023 rok dla młodych brydżystów z Brodnicy (lista poniżej) oraz Szymona Dombrowskiego z Torunia.

6 głosów za

4. Przedyskutowano dofinansowanie do corocznej kursokonferencji sędziowskiej. Dofinansowaniu będzie podlegał pobyt na miejscu szkolenia. Dojazd na szkolenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Szacowana kwota dofinansowania będzie wynosić 400 zł / osoba

 

UCHWAŁA NR 34 / 2021-2025 z 04.01.2023

Zarząd K-PZBS zatwierdza dofinansowanie do kursokonferencji sędziowskiej uczestniczącym w niej sędziom K-PZBS, w wysokości opłaty za pobyt i wyżywienie w hotelu 

5 głosów za, 1 wstrzymujący się

5.Omówiono wysokość wpisowego w finale GP K-PZBS oraz możliwość przeznaczenia dowolnych datków na Orkiestrę Świątecznej Pomocy w trakcie trwania zawodów.

UCHWAŁA NR 35 / 2021-2025 z 04.01.2023

Wpisowe w finale Grand Prix K-PZBS wynosić będzie 30zł opłata normalna oraz 25zł opłata ulgowa.

4       głosy za, 1 wstrzymujący się, 1 przeciw

6.  Omówiono organizację Mitingu Łuczniczka. W chwili obecnej nie wiadomo gdzie odbędą się zawody. Problem pozostaje bardzo drogi koszt wynajmu sali oraz brak sponsorów.

7. Debacie poddano regulamin ligi popularnej. Kontrowersje budzi przyznawanie pkl-i za udział w rozgrywkach nie odbywających się w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski. Uznano, że w sytuacji w której w rozgrywkach ligi okręgowej startuje coraz mniej drużyn tworzenie kolejnego szczebla rozgrywkowego tj. A klasy jest nieuzasadnione. Przyznawanie pkl-i za udział w tych zawodach wg tabeli DMP nie jest możliwe, ponieważ zaproponowany przez Michała Dolnego regulamin rozgrywek nie respektuje wymogów, które określa regulamin Drużynowych Mistrzostw Polski.

Spotkanie zakończono o godz. 22.00

Sekretarz Zarządu K-PZBS 

Andrzej Wojnowski

 

Zmieniony ( Niedziela, 22 Styczeń 2023 04:08 )