• Zmniejsz rozmiar czcionki

UKS GOL Brodnica na MPMS

Email Drukuj PDF

Złote, srebrne i brązowe medale dla młodych brydżystów z UKS GOL Brodnica

W dniach 10 – 13 września 2023 roku w Warszawie odbyły się  Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej
w brydżu sportowym. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowało 16 młodych brydżystów (15 z klubu UKS GOL Brodnica i jeden z klubu Orbis 4441 Toruń). Rozgrywki odbywały się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawody zostały rozegrane w pięciu konkurencjach w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

• Turniej par open

• Turniej teamów

• Turniej par chłopców

• Turniej par  dziewcząt

• Turniej par mikstowych

Wysokie lokaty w turniejach zajęli brydżyści z województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii szkół podstawowych:

W eliminacjach turnieju par na impy (szkoły podstawowe) wzięło udział 49 par. Do finału zakwalifikowało się tylko 14 najlepszych par – w tym 5 zawodników z UKS GOL Brodnica.

Zajęli oni następujące miejsca.

III miejsce zajął Leon Krajewski grający z zawodnikiem z Warszawy

V miejsce zajęła para Stanisław Psuty i Olgierd Brylski

VII miejsce zajęła para Oliwia Wróblewska i Marta Piątkowska

• Turniej teamów szkól podstawowych

W rozgrywkach teamów szkół podstawowych wzięło udział 21 drużyn. Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się 4 najlepsze drużyny.

W tej kategorii zawodnik UKS GOL Leon Krajewski  zdobył złoty medal. Grał w drużynie o nazwie

AZS UW + LEON

• Turniej par chłopców i  dziewcząt szkół podstawowych

W tym turnieju par chłopców zdobyliśmy złoty i srebrny medal.

Złoty medal zdobył Leon Krajewski grający z zawodnikiem z Warszawy.

Srebrny medal zdobyła para Olgierd Brylski i Stanisław Psuty

• W  turniej par dziewcząt szkół podstawowych najlepszą lokatę uzyskała Martyna Olejnik zajmując VI miejsce

• Turniej par mikstowych (szkoły podstawowe) wzięło udział 30 par.

W tej kategorii najlepsze miejsca zajęli:

IV miejsce – Stanisław Psuty

IX miejsce - Marta Piątkowska i Leon Krajewski

XI miejsce - Oliwia Wróblewska i Filip Bieżuński

XII miejsce - Olgierd Brylski

W klasyfikacji  szkół podstawowych województwo kujawsko – pomorskie zajęło III miejsce w kraju
 a w klasyfikacji szkół średnich VIII miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje zajęcie II miejsca w kraju  i zdobycie pucharu przez SP nr 4 w Brodnicy
 i VI miejsca SP 2 w Brodnicy.

W kategorii  klubów szkół podstawowych klub UKS GOL Brodnica zajął III miejsce w kraju.

Link do wyników i zdjęć

W czasie pobytu w Warszawie nie tylko graliśmy w brydża. Dzięki organizatorom  MPMS  zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego,  Dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oprowadził nas po najstarszej części Uniwersytetu Warszawskiego, podziwialiśmy Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, spacerowaliśmy także bulwarami Powiśla (widzieliśmy Pomnik Syreny nad Wisłą , Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy).

Wyjazd na Warszawy był dla naszych zawodników bardzo udany.

Bardzo dziękujemy KPZBS i PZU - Dobra Drużyna PZU  za dofinansowanie przejazdu na zawody brydżowe.

Dziękujemy również  Państwu Karolinie i Piotrowi Dybiczom za zorganizowanie MPMS  i  gościnność podczas zawodów oraz rodzicom zawodników za udzieloną pomoc w wyjeździe na MPMS.