• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Gratulacje dla UKS GOL Brodnica

Email Drukuj PDF
Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica był organizatorem w dniach 1-3 grudnia 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym w Wądzynie Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół w brydżu sportowym. W mistrzostwach wzięły udział 24 drużyny (109 zawodników) z całej Polski.
W kategorii szkół podstawowych doskonale spisały się brodnickie szkoły .
Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Brodnicy, która grała w składzie: Anna Iwaniuk, Olgierd Brylski, Leon Krajewski, Hubert Łęgowski i Stanisław Psuty.
Tytuł Wicemistrza Polski zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy występujący w składzie: Marta Piątkowska, Oliwia Wróblewska, Mikołaj Głodowski i Błażej Florkiewicz.
VI miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Szabdzie, reprezentowani przez Sarę Bieżuńską, Różę Detmer, Martynę Olejnik i Filipa Bieżuńskiego.
W kategorii szkół ponadpodstawowych triumfowały szkoły warszawskie. Wysokie VI miejsce zajęli uczniowie III LO w Brodnicy: Julia Antczak, Martyna Dorszewska, Wiktor Garczyński, Michał Kamiński, Michał Kupczyk i Paweł Pietrzykowski.
W mistrzostwach rozegrano turniej teamów i turniej par na zapis maksymalny .
Na podkreślenie zasługuje zdobycie brydżowego hat-tricka przez Olgierda Brylskiego i Stanisława Psutego, którzy byli najlepsi w turnieju teamów, turnieju par i klasyfikacji szkół.
Zawodnikom gratulujemy wspaniałych brydżowych wyników.
Uczniowie brodnickich szkół swoje umiejętności podnoszą na zajęciach brydżowych UKS GOL Brodnica prowadzanych przez Elżbietę i Bogumiła Kupczyk.
Sędzią głównym zawodów był Paweł Szymaszczyk.
GOL Brodnica dziękuje za pomoc w organizacji mistrzostw Polskiemu Związkowi Brydża Sportowego i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Podziękowania dla właścicieli i pracowników Ośrodka Wypoczynkowego w Wądzynie za miłe przyjęcie i gościnność.